CO-VIREX 30 | kps

Akcia
28,55 € –26 %
CO VIREX 30 cps
28,55 € –26 % 21 € / ks 17,50 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
13.2.2023
Možnosti doručenia

CO-VIREX je najsilnejší prírodný antioxidant, ktorý podporuje obranyschopnosť tým, že bojuje s rôznymi infekciami, vrátane vírusových. Chráni srdcovo-cievny systém, bráni nadmernej zrážanlivosti krvi, aktivizuje regeneráciu zdravých buniek ,stabilizuje hladinu cukru v krvi, zlepšuje pamäť.

Detailné informácie

Široký sortiment
Široký sortiment
V Lekárni ADONAI nájdete to, čo potrebujete.
Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Nakupujte online bez rizika.
Darček pre každého
Darček pre každého
Malé "ďakujeme" ku každej online objednávke.

Podrobný popis

Na čo sa používa CO-VIREX® ?
CO-VIREX®  obsahuje látky s vysokým a systematickým účinkom na posilnenie stavu imunity. Je určený pre ľudí, ktorí majú problémy s rôznymi infekciami vrátane vírusových. Chráni srdcovo-cievny systém, bráni nadmernej zrážanlivosti krvi, aktivizuje schopnosť regenerácie zdravých buniek má regeneračný vplyv na oči, aterosklerózu, oslabenie imunity.
CO-VIREX®   obsahuje kombináciu prírodných a minerálnych látok vysokej potravinárskej čistoty. Resveratrol je 20-krát silnejší ako vitamín C, 5-krát silnejší ako betakarotén a má 50-krát vyšší antioxidačný účinok ako vitamín E. Podobnosťou resveratrolu s časťou molekúl steroidných hormónov sa vysvetľuje aj ich priaznivý účinok pri hormonálne závislých bunkových línií nádorov prsníka a prostaty. Žiadna iná molekula viažuca sa k bielkovine neexistuje, ktorá by zrýchlila jej aktivitu, tak ako resveratrol.

Ďalšie účinky resveratrolu:

 • výrazne pomáha pri liečbe boreliózy
 • stabilizuje hladinu cukru v krvi
 • zlepšuje citlivosť buniek na inzulín – resveratrol je mimoriadne vhodný pre diabetikov, u nich preukazuje viacero významných benefitov, či už v oblasti hlavného ochorenia alebo aj pridružených nežiaducich účinkov spájaných s cukrovkou
 • zlepšuje pamäť
 • posilňuje imunitu
 • spomínajú sa aj účinky na plodnosť u mužov a žien, aj keď dokumentácia k tomuto tvrdeniu je zatiaľ nepostačujúca
 • vyrovnávanie hormonálnej nerovnováhy – pomáha ženám so zvýšenými hladinami testosterónu a tiež mužom s prebytkom estrogénu
 •  protizápalové účinky, účinky proti plesniam a alergiám
 • určité účinky boli preukázané aj pri onkologických ochoreniach – je predpoklad, že resveratrol napomáha sebadeštrukcii zmutovaných rakovinových buniek a tiež spomaľuje, či zabraňuje rastu metastáz.Mnohé štúdie vykazujú pozitívne účinky resveratrolu na ochranu srdca, znižovanie hladiny cholesterolu a tiež na zníženie krvného tlaku. 

  Počas života a hlavne vo vyššom veku sa cievy zužujú. Dochádza k tomu vplyvom ukladania tukov na steny ciev (čo je dôsledkom zlej životosprávy, alebo zápalových procesov – viac v článku Ateroskleróza). Užšia cieva vyžaduje, aby na prúdenie krvi v nej bol vynaložený vyšší tlak, srdce je viac namáhané a z dlhodobého hľadiska to má vplyv na rozvoj srdcových ochorení. Vedecké štúdie poukazujú na fakt, že pri užívaní resveratrolu je možné zvýšenie produkcie oxidu dusnatého v tele, čo môže mať za následok uvoľnenie ciev. Už po 30-dňoch užívania resveratrolu sa ukazuje významné zníženie systolického krvného tlaku. 

Vitamíny a minerály obsiahnuté v prípravku CO-VIREX® pôsobia takto :
Vitamín C má systematický účinok na udržanie správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a po nej, na prirodzenú tvorbu kolagénu, kostí a chrupaviek a plní mnoho ďalších revitalizačný funkcií súvisiacich s dýchaním.
Vitamín B6 má širokospektrálny účinok na mnoho fyziologických funkcií organizmu, vrátane imunity, pomáha uvoľňovať energiu z bielkovín, pre nervový systém a dôležitú úlohu má pri tvorbe a metabolizme červených krviniek, je koenzým pre asi 100 enzýmov v metabolizme aminokyselín a tukov.
Vitamín D3 (cholekalciferol) významným spôsobom tiež vplýva na imunitný systém, svalové a nervové funkcie, má ochranné účinky pri zápaloch a infekciách a preventívne účinky pri  vážnych civilizačných ochoreniach, depresii alebo demencii. Patrí medzi dôležité biomolekuly, ktoré majú v ľudskom organizme dôležité riadiace a regulačné účinky. Významná je funkcia pri regulácii metabolizmu vápnika a fosforu, stimuluje vstrebávanie týchto minerálov v čreve má mnohé ďalšie modulačné účinky. Predpokladá sa, že ovplyvňuje až 2000 génov. Jeho nedostatok je významným rizikovým faktorom zvýšeného výskytu mnohých zákerných systémových a chronických ochorení.
Zinok je biogénny prvok, ktorý je súčasťou viac ako 300 enzýmov, má preukázané antitoxické účinky, podporuje základné funkcie imunitného systému, mentálnu kognitivitu, je súčasťou výživy kostí, vlasov, nechtov, kože, podporuje zrakové vnemy, je nevyhnutný pre optimálny rast a vývoj organizmu. Je dôležitý pre stabilitu membrán, metabolizmus bielkovín, nukleových kyselín a sacharidov, ovplyvňuje funkciu génov a tiež normálnu funkciu nervového systému, na aktiváciu vitamínu A z pečene, urýchlenie zániku poranení vplýva na vývoj pohlavných orgánov. Nedostatok zinku súvisí s narušením imunitnej reakcie, zvlášť u starších ľudí.
Selén posilňuje imunitný systém ako súčasť enzýmu glutatión peroxidázy, chráni organizmus proti slnečnému žiareniu, pôsobí proti chemickým alergiám, zlučuje sa s ťažkými kovmi a ich vplyv zneškodňuje. Sú opísané mnohé ďalšie účinky na funkciu pečene, svalov a týmusu, plodnosť, účinnosť štítnej žľazy, pomáha pri autoimunitných a degeneratívnych chorobách.
Medzi základné prejavy nedostatku jódu patrí zlá látková výmena, nesústredenosť, zvýšená únava, zníženie intelektuálnych schopností, chudokrvnosť, pocity chladu v končatinách, suchá koža či zápcha. Môže spôsobiť poruchy menštruačného cyklu, problémy s otehotnením a schopnosti donosiť plod. Nedostatkom jódu u detí (i plodu), vzniká riziko porúch rastu, motoriky a zníženia duševných schopností i inteligencie.

Dodatočné parametre

Kategória: Špeciálne doplnky
Kód ŠÚKL:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: