ASPIRIN-C | 20 šumivých tabliet

9,94 € / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.4.2024
Možnosti doručenia

Aspirin-C pomáha pri prechladnutí, prejavoch chrípky, pri nádche, bolesti hrdla, znižuje teplotu, potláča stavy malátnosti, tlmí bolesť a pôsobí protizápalovo.

Detailné informácie

Odoslanie do 3 hodín
Odoslanie do 3 hodín
Od kompletizácie.
Doprava ZADARMO od 45 €
Doprava ZADARMO
Pri objednávke od 45 €.
Darček pre každého
Darček pre každého
Ku každej objednávke.

Podrobný popis

ASPIRIN-C

Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú a vitamín C. Kyselina acetylsalicylová znižuje tvorbu prostaglandínov (fyziologicky účinných zlúčenín, ktoré sa podieľajú na vzniku zápalu), a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal. Liek môžu užívať:

  • dospelí:
    • pri miernych až stredne silných bolestiach (napríklad hlavy, zubov, hrdla, svalov, kĺbov, chrbta, a menštruačných bolestiach),
    • pri miernych bolestiach pri artritíde,
    • pri prechladnutí alebo chrípke na zmiernenie bolesti a horúčky a pri zápaloch.
  • deti nad 9 rokov iba na odporučenie lekára.

Účinné látky

Kyselina acetylsalicylová, kyselina askorbová (vitamín C).

Dávkovanie

Dospelí
Jednorazová dávka je 1-2 šumivé tablety. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať v odstupe 4 hodiny. Obvyklá denná dávka je 6 šumivých tabliet, maximálna denná dávka je 10 šumivých tabliet.

Deti od 9 rokov - liek sa môže podávať iba na odporúčanie lekára.
Jednorazová dávka je 1 šumivá tableta 1x denne. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3x denne v odstupe 4-8 hodín.
Odporučená denná dávka kyseliny acetylsalicylovej pre deti je približne 60 mg/kg. Podáva sa rozdelená do 4-6 jednotlivých dávok, čo je približne 15 mg/kg každých 6 hodín alebo 10 mg/kg každé 4 hodiny.

Liek sa nesmie užívať dlhšie než 3-5 dní bez konzultácie s lekárom.

Spôsob použitia

Šumivá tableta sa musí pred užitím rozpustiť v pohári vody. Liek sa nesmie užívať nalačno.

Upozornenie

Liek sa neodporúča užívať ženám, ktoré sa snažia otehnotnieť. Ak to je nevyhnutné, podáva sa dávka čo najnižšia a doba liečby má byť čo najkratšia.
Počas 1. a 2. trimestra sa liek môže podať iba ak to je nevyhnutné.
Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva.
Liek prestupuje do materského mlieka. Pri príležitostnom použití nie je prerušenie dojčenia nevyhnutné. Pri pravidelnom používaní alebo pri používaní vysokých dávok je však dojčenie potrebné včas prerušiť.
Na odporúčanie lekára sa môže tento liek podávať deťom od 9 rokov.
Lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej sa nemajú používať u detí a dospievajúcich s horúčkovitými alebo nehorúčkovitými vírusovými ochoreniami bez konzultácie s lekárom. Pri niektorých vírusových ochoreniach, najmä chrípke typu A, chrípke typu B a ovčích kiahňach, existuje riziko Reyovho syndrómu.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s astmou, peptickými vredmi a inými krvácavými stavmi.
Liek sa nemá užívať pred plánovaným chirurgickým zákrokom.
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Viac o produkte

Dodatočné parametre

Kategória: Hlava a zuby
Značka: ASPIRIN
Produktový rad: ASPIRIN-C
Veľkosť balenia: 20 ks
Lieková forma: šumivé tablety
Spôsob podania: rozpustiť a vypiť
Pre: dospelých, deti od 9 rokov
Trápi ma: bolesť hlavy, bolesť hrdla, horúčka, chrípka a nachladnutie, menštruačné bolesti, bolesť kĺbov, bolesť svalov, bolesť zubov, bolesť chrbtice, artritída
Druh produktu: liek
ŠÚKL kód: 96230
EAN kód: 4008500127674
Originálny názov: ASPIRIN-C tbl eff 20x400 mg/240 mg (strip papier/PE/Al/Surlyn)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: