Dasseltino 5 mg | 10 tbl

6,27 € –20 %
Lekáreň ADONAI Dasseltino 5 mg 10 tbl
6,27 € –20 % 4,96 € / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia

Dasseltino je liek, ktorý pomáha kontrolovať alergickú reakciu a jej príznaky. Nespôsobuje ospalosť.

Detailné informácie

Odoslanie do 3 hodín
Odoslanie do 3 hodín
Od kompletizácie.
Doprava ZADARMO od 45 €
Doprava ZADARMO
Pri objednávke od 45 €.
Darček pre každého
Darček pre každého
Ku každej objednávke.

Podrobný popis

Dasseltino

Liek obsahuje desloratadín, ktorý je antihistaminikom. Je to liek proti alergii, ktorý nespôsobuje ospalosť. Pomáha kontrolovať alergickú reakciu (reakciu z precitlivenosti) a jej príznaky. Zmierňuje príznaky spojené s alergickou rinitídou (zápal nosových priechodov spôsobený alergiou, napr. sennou nádchou alebo alergiou na roztoče v prachu). Tieto príznaky zahŕňajú kýchanie, výtok z nosa alebo svrbenie v nose, svrbenie na podnebí a svrbenie, sčervenanie alebo slzenie očí. Používa sa tiež na zmiernenie príznakov spojených s urtikáriou (ochorenie kože spôsobené alergiou). Tieto príznaky zahŕňajú svrbenie a žihľavku.

Dávkovanie

Dospelí a deti od 12 rokov: 1 tableta 1x denne.

Liečbu možno prerušiť po tom, ako príznaky ustúpia, a začať znovu po ich opätovnom objavení sa. Liek sa môže užívať aj dlhodobo, ak to lekár schváli. Liek sa nemá užívať dlhšie ako 10 dní bez súhlasu lekára.

Výdaj lieku (prípadne iného produktu) nie je viazaný na predpis. Počas užívania prípravku nie je vhodné konzumovať alkoholické nápoje. Prípravok sa užíva v celku, nesmie sa hrýzť, drviť alebo rozpúšťať (pokiaľ to lekárnik povolí, je možné liek rozdeliť). Prípravok je potrebné zapiť (v prípade, ak to lekárnik povolí, je možné prípravok rozpustiť vo vode).

Spôsob použitia

Tableta sa užíva perorálne. Tablety sa užívajú v celku, nezávisle od jedla a zapíjajú sa vodou.

Účinné látky

desloratadín

Upozornenie

Liek sa neodporúča užívať počas tehotenstva. Liek sa môže užívať počas dojčenia iba po dôkladnom zvážení prínosu liečby a potenciálneho rizika pre dieťa. Účinnosť a bezpečnosť lieku u detí mladších ako 12 rokov neboli skúmané. Skúsenosti s používaním desloratadínu u dospievajúcich vo veku 12-17 rokov, získané z klinických skúšaní, sú obmedzené. Ak sa po aplikácii lieku vyskytne ospalosť, neodporúča sa viesť vozidlá a obsluhovať stroje. Nepiť alkohol. Liek obsahuje laktózu. Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

V online Lekárni ADONAI nájdete ďalšie produkty na liečbu Alergie, prípravky vhodné na liečbu Nachladnutia, rôzne druhy Čajov a čajových kaziet a liečivá na zmiernenie Teploty

Viac o produkte

Dodatočné parametre

Kategória: Alergia
Balenie: 10 tabliet
Forma podania: perorálne
EAN kód: 3838989728021
Kód ŠÚKL: 3578B
Značka: Dasseltino
Výrobca: KRKA, d.d., Novo Mesto

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: