NástrojeZdravia RESVERATROL EXTRA | 30 cps

10,65 € / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
29.5.2024
Možnosti doručenia

Resveratrol má pozitívne účinky na ochranu srdca, znižovanie hladiny cholesterolu a tiež na zníženie krvného tlaku. Stabilizuje hladinu cukru v krvi.

Detailné informácie

Odoslanie do 3 hodín
Odoslanie do 3 hodín
Od kompletizácie.
Doprava ZADARMO od 45 €
Doprava ZADARMO
Pri objednávke od 45 €.
Darček pre každého
Darček pre každého
Ku každej objednávke.

Podrobný popis

Čo je RESVERATROL?

Resveratrol je z chemického hladiska derivát stilbenu. Vyskytuje sa v širokom spektre ovocia a zeleniny, pričom najznámejším zdrojom sú šupky a semená z viniča hroznorodého (ľudovo vinná réva). Resveratrol patrí medzi polyfenoly a je známy hlavne pre svoje antioxidačné účinky.

Ako pôsobia a na čo sú dobré antioxidanty?

Zjednodušene – antioxidanty chránia bunky pred voľnými radikálmi, nestabilnými atómami, ktoré sa vyskytujú vo vonkajšom ovzduší, v slnečnom žiarení. Pomáhajú tak bunkám byť odolnejšie, silnejšie a dlhodobo funkčné, čo zvyšuje ich životnosť. Niektoré štúdie hovoria o resveratrole ako o elixíre mladosti – je to hlavne kvôli týmto antioxidačným účinkom, ktoré zlepšujú, napríklad aj výzor pokožky a tiež spomaľujú starnutie buniek.

Ďalšie účinky resveratrolu:

  • výrazne pomáha pri liečbe boreliózy
  • stabilizuje hladinu cukru v krvi
  • zlepšuje citlivosť buniek na inzulín – resveratrol je mimoriadne vhodný pre diabetikov, u nich preukazuje viacero významných benefitov, či už v oblasti hlavného ochorenia alebo aj pridružených nežiaducich účinkov spájaných s cukrovkou
  • zlepšuje pamäť
  • posilňuje imunitu
  • spomínajú sa aj účinky na plodnosť u mužov a žien, aj keď dokumentácia k tomuto tvrdeniu je zatiaľ nepostačujúca
  • vyrovnávanie hormonálnej nerovnováhy – pomáha ženám so zvýšenými hladinami testosterónu a tiež mužom s prebytkom estrogénu
  •  protizápalové účinky, účinky proti plesniam a alergiám
  • určité účinky boli preukázané aj pri onkologických ochoreniach – je predpoklad, že resveratrol napomáha sebadeštrukcii zmutovaných rakovinových buniek a tiež spomaľuje, či zabraňuje rastu metastáz.Mnohé štúdie vykazujú pozitívne účinky resveratrolu na ochranu srdca, znižovanie hladiny cholesterolu a tiež na zníženie krvného tlaku.

Počas života a hlavne vo vyššom veku sa cievy zužujú. Dochádza k tomu vplyvom ukladania tukov na steny ciev (čo je dôsledkom zlej životosprávy, alebo zápalových procesov – viac v článku Ateroskleróza). Užšia cieva vyžaduje, aby na prúdenie krvi v nej bol vynaložený vyšší tlak, srdce je viac namáhané a z dlhodobého hľadiska to má vplyv na rozvoj srdcových ochorení.

Vedecké štúdie poukazujú na fakt, že pri užívaní resveratrolu je možné zvýšenie produkcie oxidu dusnatého v tele, čo môže mať za následok uvoľnenie ciev. Už po 30 dňoch užívania resveratrolu sa ukazuje významné zníženie systolického krvného tlaku. 

Dodatočné parametre

Kategória: Špeciálne doplnky
Kód ŠÚKL:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: