NástrojeZdravia RESVERATROL EXTRA | 30 cps

9,73 € / ks 8,11 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
4.4.2023
Možnosti doručenia

Resveratrol má pozitívne účinky na ochranu srdca, znižovanie hladiny cholesterolu a tiež na zníženie krvného tlaku. Stabilizuje hladinu cukru v krvi.

Detailné informácie

Široký sortiment
Široký sortiment
V Lekárni ADONAI nájdete to, čo potrebujete.
Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Nakupujte online bez rizika.
Darček pre každého
Darček pre každého
Malé "ďakujeme" ku každej online objednávke.

Podrobný popis

Čo je RESVERATROL?

Resveratrol je z chemického hladiska derivát stilbenu. Vyskytuje sa v širokom spektre ovocia a zeleniny, pričom najznámejším zdrojom sú šupky a semená z viniča hroznorodého (ľudovo vinná réva). Resveratrol patrí medzi polyfenoly a je známy hlavne pre svoje antioxidačné účinky.

Ako pôsobia a na čo sú dobré antioxidanty?

Zjednodušene – antioxidanty chránia bunky pred voľnými radikálmi, nestabilnými atómami, ktoré sa vyskytujú vo vonkajšom ovzduší, v slnečnom žiarení. Pomáhajú tak bunkám byť odolnejšie, silnejšie a dlhodobo funkčné, čo zvyšuje ich životnosť. Niektoré štúdie hovoria o resveratrole ako o elixíre mladosti – je to hlavne kvôli týmto antioxidačným účinkom, ktoré zlepšujú, napríklad aj výzor pokožky a tiež spomaľujú starnutie buniek.

Ďalšie účinky resveratrolu:

  • výrazne pomáha pri liečbe boreliózy
  • stabilizuje hladinu cukru v krvi
  • zlepšuje citlivosť buniek na inzulín – resveratrol je mimoriadne vhodný pre diabetikov, u nich preukazuje viacero významných benefitov, či už v oblasti hlavného ochorenia alebo aj pridružených nežiaducich účinkov spájaných s cukrovkou
  • zlepšuje pamäť
  • posilňuje imunitu
  • spomínajú sa aj účinky na plodnosť u mužov a žien, aj keď dokumentácia k tomuto tvrdeniu je zatiaľ nepostačujúca
  • vyrovnávanie hormonálnej nerovnováhy – pomáha ženám so zvýšenými hladinami testosterónu a tiež mužom s prebytkom estrogénu
  •  protizápalové účinky, účinky proti plesniam a alergiám
  • určité účinky boli preukázané aj pri onkologických ochoreniach – je predpoklad, že resveratrol napomáha sebadeštrukcii zmutovaných rakovinových buniek a tiež spomaľuje, či zabraňuje rastu metastáz.Mnohé štúdie vykazujú pozitívne účinky resveratrolu na ochranu srdca, znižovanie hladiny cholesterolu a tiež na zníženie krvného tlaku.

Počas života a hlavne vo vyššom veku sa cievy zužujú. Dochádza k tomu vplyvom ukladania tukov na steny ciev (čo je dôsledkom zlej životosprávy, alebo zápalových procesov – viac v článku Ateroskleróza). Užšia cieva vyžaduje, aby na prúdenie krvi v nej bol vynaložený vyšší tlak, srdce je viac namáhané a z dlhodobého hľadiska to má vplyv na rozvoj srdcových ochorení.

Vedecké štúdie poukazujú na fakt, že pri užívaní resveratrolu je možné zvýšenie produkcie oxidu dusnatého v tele, čo môže mať za následok uvoľnenie ciev. Už po 30 dňoch užívania resveratrolu sa ukazuje významné zníženie systolického krvného tlaku. 

Dodatočné parametre

Kategória: Špeciálne doplnky
Kód ŠÚKL:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: