NiQuitin CLEAR 21 mg/24 h | 7 ks

Akcia
Značka: NiQuitin
23,39 € –15 %
lekaren adonai niquitin clear 21mg
23,39 € –15 % 19,79 € / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.4.2024
Možnosti doručenia

Náplasti zmierňujú túžbu po fajčení a odstraňujú nepríjemné príznaky pri prerušení fajčenia (ako sú podráždenosť, frustrácia, zlosť, úzkosť, nepokoj a poruchy koncentrácie).

Detailné informácie

Odoslanie do 3 hodín
Odoslanie do 3 hodín
Od kompletizácie.
Doprava ZADARMO od 45 €
Doprava ZADARMO
Pri objednávke od 45 €.
Darček pre každého
Darček pre každého
Ku každej objednávke.

Podrobný popis

NiQuitin CLEAR 21 mg/24 h

Liek obsahuje liečivo nikotín, ktoré je v náplasti rovnomerne rozptýlené a po nalepení sa z nej postupne uvoľňuje v malom množstve a vstrebáva sa kožou. Náplasti zmierňujú túžbu po fajčení a odstraňujú nepríjemné príznaky pri prerušení fajčenia (ako sú podráždenosť, frustrácia, zlosť, úzkosť, nepokoj a poruchy koncentrácie).

Používa sa ako podpora odvykania od fajčenia u dospelých fajčiarov (súčasť odvykacej kúry). Tento typ liečby sa nazýva nikotínová substitučná terapia (Nikotin Replacement Therapy, NRT).

Použitie

Liek je nutné užívať v stanovených časových odstupoch, prípadne je nutný minimálny odstup medzi dvomi dávkami lieku. Prípravok je určený na vonkajšie použitie (aplikuje sa na kožu, vlasy, nechty, alebo sliznice). Prípravok sa nesmie užívať alebo používať počas celej dĺžky tehotenstva. Prípravok sa nesmie užívať v období dojčenia (v prípade nutnosti užitia nedojčiť). Podávanie deťom a mladistvím mladším ako 18 rokov je kontraindikované.
Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí (vrátane starších osôb)
Nikotínové náplasti sa aplikujú 1x denne.
Liečba sa zvyčajne začína náplasťami s najvyššou silou 21 mg/24 h a sila znižuje sa podľa nasledujúcej dávkovacej schémy:
Fáza 1: náplaste so silou 21 mg/24 h - prvých 6 týždňov.
Fáza 2: náplaste so silou 14 mg/24 h - ďalšie 2 týždne.
Fáza 3: náplaste so silou 7 mg/24 h - posledné 2 týždne.
Slabým fajčiarom (menej ako 10 cigariet denne) sa odporúča začať Fázou 2 počas 6 týždňov a potom prejsť na Fázu 3 na ďalšie 2 týždne.
U silných fajčiarov (viac ako 10 cigariet denne), alebo ak došlo k relapsu po substitučnej terapii nikotínom (NRT), alebo keď monoterapia liekom nestačí na kontrolu chuti fajčiť), môže byť tiež prospešné používať súčasne viac ako 1 formu prípravku (napr. žuvačku alebo pastilku).

Úprava dávky
Ak sa pri používaní náplastí o sile 21 mg/24 h počas niekoľkých dní prejavujú výrazné nežiadúce účinky, má sa prejsť na náplasti so silou 14 mg/24 h počas 6 týždňov, potom znížiť dávku na 7 mg/24 h počas 2 týždňov. Ak nežiadúce účinky pretrvávajú, treba sa poradiť s lekárom.

Kombinovaná terapia
Počiatočná liečba by mala začínať stanovením dávky náplasti podľa rovnakých pravidiel ako pri samostatnom podávaní.
Náplaste sa môžu kombinovať perorálnymi formami nikotínu (žuvačky 2 alebo 4 mg, pastilky 1,5 alebo 4 mg).
Denne sa odporúča okolo 5 až 6 kusov perorálnych prípravkov. Ich maximálna denná dávka pri použitej sile 1,5 mg alebo 2 mg je 15 kusov, pri sile 4 mg 10 kusov.
Odporúčané dávkovanie pri kombinovanej terapii pre slabých i silných fajčiarov je uvedené v SPC, časť 4.2.

Dĺžka liečby
Na dosiahnutie optimálnych výsledkov liečby je potrebné, aby liečba trvala 10 týždňov (8 týždňov u slabých fajčiarov alebo pacientov, ktorí znížili silu lieku). Maximálna dĺžka liečby je 10 týždňov.
S odstupom času je možné opakovať ďalšiu liečbu u pacientov, ktorí po liečbe vo fajčení pokračovali alebo prestali fajčiť a znovu začali.
Ak pacient nie je schopný prestať fajčiť do 6 mesiacov liečby níkotínovými náplasťami, musí sa obrátiť na lekára.

Spôsob použitia

Nikotínové náplasti sa podávajú v rovnaký čas, najlepšie ráno po prebudení na čisté a suché miesto na koži bez ochlpenia alebo len málo ochlpené miesto. Nemá sa aplikovať na kožu, ktorá je podráždená a sčervenená a na miesta v kožných záhyboch. Náplasť sa ponechá nalepená nepretržite 24 hodín. Po 24 hodinách sa použitá náplasť odstráni a nová náplasť sa nalepí na iné miesto na koži. Nenechávať na mieste dlhšie ako 24 hodín. Náplasť sa môže v prípade potreby odstrániť pred spaním (asi po 16 hodinách od nalepenia), ale použitie počas 24 hodín sa odporúča na zaistenie optimálneho účinku proti rannej chuti na fajčenie.
Ak je náplasť nalepená správne, možno sa ňou krátko kúpať, sprchovať alebo s ňou plávať.
Na rovnaké miesto možno nalepiť najskôr po 7 dňoch. Počas stanoveného času má byť nalepená vždy len 1 náplasť. Po manipulácii s náplasťou si treba vždy umyť ruky vodou a treba zabrániť kontaktu náplasti s očami a nosom.

Upozornenie

Fajčiari nesmú fajčiť počas odvykania.
Liek je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia.
Nesmie sa používať u detí a dospievajúcich.
Liek nemajú používať nefajčiari a príležitostní fajčiari.
Môže sa vyskytnúť prenesená závislosť na nikotíne.
V rámci odvykania sa môžu vyskytnúť závraty (frekvencia veľmi časté), ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať storoje.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Viac o produkte

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: