Reloxan žuvacie tablety s príchuťou mäty | 16 ks

Akcia
Značka: Reloxan
6,78 € –24 %
lekaren adonai reloxan 16cps
6,78 € –24 % 5,15 € / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Možnosti doručenia

Žuvacie tablety na zmiernenie ťažkostí spôsobených žalúdočnou kyselinou ako je pretrvávajúci tlak na žalúdku, pálenie záhy alebo kyslé grganie . S príchuťou mäty.

Detailné informácie

Odoslanie do 3 hodín
Odoslanie do 3 hodín
Od kompletizácie.
Doprava ZADARMO od 45 €
Doprava ZADARMO
Pri objednávke od 45 €.
Darček pre každého
Darček pre každého
Ku každej objednávke.

Podrobný popis

Žuvacie tablety na zmiernenie pálenia záhy a ťažkostí spôsobených žalúdočnou kyselinou. S príchuťou mäty. Žalúdočná kyselina sa neutralizuje pôsobením kombinácie minerálov (uhličitan vápenatý a uhličitan horečnatý) a rastlinných látok (figový kaktus - opuncia).

Zloženie

1 žuvacia tableta obsahuje: 450 mg uhličitanu vápenatého, 50 mg uhličitanu horečnatého, 75 mg extraktu z figového kaktusu, sorbitol, kukuričný škrob, maltodextrín, mätový olej, stearát horečnatý. Obsahuje mätový olej.

Odporúčané dávkovanie

Ak lekár neodporučil inak, užívajú dospelí a dospievajúci od 12 rokov podľa potreby 1 žuvaciu tabletu ako samostatnú dávku. Podľa potreby sa môže užívať 1 žuvacia tableta až 4x denne.
Žuvacie tablety sa užívajú ideálne 1 hodinu po jedle, podľa potreby aj medzi jedlami, alebo pred spaním. Žuvacie tablety sa môžu aj cmúľať alebo žuvať.

Tablety by sa nemali užívať dlhšie ako 30 dní. V prípade dlhšie trvajúcich ťažkostí je potrebné sa poradiť s lekárom. Odporúča sa neužívať žuvacie tablety dlhšie ako 14 dní bez prerušenia a neužiť viac ako 4 tablety denne.

Upozornenie

Dodržiavajte návod na použitie. Nepodávajte deťom a dospievajúcim mladším ako 12 rokov. Počas tehotenstva a dojčenia sa poraďte s vaším lekárom alebo lekárnikom. Žuvacie tablety sa nesmú podávať: Pri precitlivenosti alebo alergii na mätový olej alebo niektorú z ďalších zložiek. V prípade hereditárnej (dedičnej) fruktózovej intolerancie. Pri problémoch s obličkami (napr. obličkové kamene, poruchy funkcie obličiek). Pri príliš vysokej koncentrácii vápnika v krvi alebo v moči. Pri príliš nízkej hladine fosfátu v krvi. K dostaniu výhradne v lekárni. Žuvacie tablety môžu spôsobovať interakcie s orálne užívanými liekmi, preto sa majú užívať s odstupom 1–2 hodín od týchto liekov a pacient má o ich užívaní informovať lekára. Tiež sa treba vyhnúť nadmernému užívaniu vápnika, predovšetkým stravy bohatej na vápnik (napr. mlieko, smotana, syr, jogurt, doplnky výživy s vápnikom). Pri užívaní tiazidových diuretík (liekov proti vysokému tlaku alebo pri slabosti srdca) je potrebné sa pred užívaním obrátiť na lekára. U obzvlášť citlivých osôb môže mentol, ktorý je obsiahnutý v mätovom oleji, vyvolať reakciu z precitlivenosti (vrátane dýchavičnosti). Pri nadmernom užívaní môžu tablety pôsobiť preháňajúco. Upozornenie pre diabetikov: 1 žuvacia tableta obsahuje až 0,56 g sorbitolu. Uchovávajte v chlade a suchu, chráňte pred horúčavou a svetlom. Uchovávajte mimo dosah detí.

Viac o produkte

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: