SURGISPON Standard 80x50x10 mm | 1x2 ks

11,06 € / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Možnosti doručenia

Vstrebateľná hemostatická želatínová špongia. Sterilná, tvárna, vo vode nerozpustná vstrebateľná špongia je určená pre hemostatické použitie pre aplikáciu na krvácajúci povrch.

Detailné informácie

Odoslanie do 3 hodín
Odoslanie do 3 hodín
Od kompletizácie.
Doprava ZADARMO od 45 €
Doprava ZADARMO
Pri objednávke od 45 €.
Darček pre každého
Darček pre každého
Ku každej objednávke.

Podrobný popis

SURGISPON Standard

Vstrebateľná hemostatická želatínová špongia. Sterilná, tvárna, vo vode nerozpustná vstrebateľná špongia je určená pre hemostatické použitie pre aplikáciu na krvácajúci povrch.

  • efektívne použtie pri rôznych operáciách pre hemostázu, keď kontrola kapilárneho, žilového a tepnového krvácania pomocou tlaku, obväzu a iných obvyklých postupov nie je účinná či praktická.
  • vyrobená z vysoko purifikovaného prvotriedneho želatínového materiálu na použitie pri rôznych chirurgických zákrokoch.
    porézna štruktúra aktivuje trombocyty v okamihu, keď krv prichádza do styku so základnou hmotou hubky. To spôsobí, že trombocyty uvoľňujú rad látok, ktoré podporujú ich agregáciu v rovnakej dobe, kedy ich povrch zmení charakter, čo im umožňuje pôsobiť ako katalyzátor pre tvorbu fibrínu.
  • keď je implantovaná in vivo a použitá vo vhodnom množstve, dôjde k jej úplnému vstrebaniu v priebehu 3-4 týždňov, pri aplikácii na krvácajúce slizničné oblasti skvapalnie v priebehu 2-5 dní.

Použitie

Výdaj lieku (prípadne iného produktu) nie je viazaný na predpis.
Hubka môže byť použitá za sucha alebo nasýtená fyziologickým roztokom soli (izotonickým roztokom chloridu sodného). Kus hubky odstrihnutý na požadovanú veľkosť, a to buď suchý alebo nasýtený roztokom, môže byť aplikovaný ľahkým tlakom priamo na miesto krvácania kým nenastane hemostáza. Špongia sa môže umiestneniť tiež do dutín alebo uzatvorených tkanivových priestorov.

Prvá aplikácia pomôcky obvykle potlačí krvácanie, ale pokiaľ nepotlačí, môžu byť vykonané ďalšie aplikácie. Pre ďalšie aplikovanie by mali byť použité čerstvé vzorky. Používajte len minimálne množstvo hubky nutné pre vyvolanie hemostázy. Hneď ako ju dosiahnete, akýkoľvek prebytok želatínovej hubky by mal byť starostlivo odstránený.
Pomôcka môže byť ponechaná na mieste pri aplikovaní na povrchy slizníc dokiaľ neskvapalnie.

Upozornenie


Pomôcka nie je určená ako náhrada za presnú chirurgickú techniku a riadne aplikovanie ligatúr alebo iných bežných postupov pre zastavenie krvácania.
Pomôcka by nemala byť používaná pre primárnu liečbu porúch koagulácie.
Pomôcka by mala byť používaná na kontaminovaných oblastiach tela s opatrnosťou.
Užívatelia by pred použitím hubky mali byť oboznámení s chirurgickými postupmi a technikami využívajúcimi želatínovú hubku.
Pokiaľ ide o terapeutický proces in vivo, mali by byť zvážené jedinečné okolnosti každého pacienta.
Kontaminované alebo infikované rany by mali byť ošetrované prijateľnou chirurgickou praxou.

Po otvorení obalu podlieha obsah kontaminácii. Doporučuje sa, aby bola hubka použitá hneď ako je obal otvorený a nevyužitý obsah vyhodený.
Prípravok je určený k jednorázovému použitiu!
Všetku nepoužitú hubku odstráňte. Zlikvidujte kontaminované zariadenia a obalové materiály využitím štandardných nemocničných postupov a univerzálnych opatrení pre biologický nebezpečný odpad.

Pomôcka by sa nemala používať:

na uzatváranie kožných rán, pretože to môže narušovať hojenie kožných záhybov,
u pacientov so známou alergiou na kolagén,
v intravaskulárnych miestach kvôli riziku embolizácie,
v spojení s methylmethakrylátovými lepidlami,
v spojení s obvodmi pre vracanie autológnej krvi pri autotransfúzii,
pre primárnu liečbu porúch koagulácie,
keď je prítomná infekcia,
na potlačenie popôrodného krvácania alebo menorágie,
v prípadoch vystrekujúceho tepenného krvácania,
tam, kde sa krv alebo iné tekutiny nahromadili, alebo v prípadoch, kedy je miesto krvácania ponorené, hubka nebude pôsobiť ako tampón alebo zátka na mieste krvácania, ani neuzavrie krv zhromažďujúcu sa za tampónom.

Viac o produkte

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: