Dicuno 25 mg tbl flm | 30 ks

4,35 € / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.4.2024
Možnosti doručenia

Liek pôsobí proti bolesti , znižuje horúčku a má protizápalový účinok. Používa sa na liečbu akútnej bolesti miernej až strednej intenzity a na symptomatickú liečbu akútnych migrenóznych bolestí hlavy.

Detailné informácie

Odoslanie do 3 hodín
Odoslanie do 3 hodín
Od kompletizácie.
Doprava ZADARMO od 45 €
Doprava ZADARMO
Pri objednávke od 45 €.
Darček pre každého
Darček pre každého
Ku každej objednávke.

Podrobný popis

Dicuno

Liek obsahuje liečivo draselná soľ diklofenaku. Patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidové protizápalové lieky (NSAID). Má protizápalový, pôsobiaci proti bolesti a horúčku znižujúci účinok. Liek sa používa na symptomatickú liečbu akútnej bolesti miernej až strednej intenzity a na symptomatickú liečbu akútnych migrenóznych bolestí hlavy.

Dávkovanie

Dospelí: 25-50 mg 3x denne. Maximálna odporúčaná denná dávka je 150 mg. Pri migréne sa má úvodná dávka 50 mg užiť pri prvých príznakoch blížiaceho sa záchvatu. V prípade, že 2 hodiny po prvej dávke nie je úľava postačujúca, môže sa užiť ďalšia dávka 50 mg. V prípade potreby sa môžu užiť ďalšie 50 mg dávky v 4-6-hodinových intervaloch, neprekračujúc celkovú dávku 150 mg za deň.

Starší pacienti: podáva sa najnižšia účinná dávka.

Pacienti so signifikantnými rizikovými faktormi kardiovaskulárnych ochorení: majú byť liečení iba pri dávkach ≤ 100 mg denne a po starostlivom zvážení, ak sú liečení dlhšie ako 4 týždne.

O dĺžke liečby rozhoduje lekár. Vedľajšie účinky môžu byť minimalizované použitím najnižšej účinnej dávky v najkratšom čase potrebnom na kontrolu symptómov.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, zapíjajú tekutinou, najlepšie pred jedlom. Pre získanie maximálneho účinku sa tablety nesmú užívať s jedlom alebo bezprostredne po jedle. Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky alebo slúži na uľahčenie podávania, tablety sa však nesmú hrýzť ani drviť.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v poslednom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra tehotenstva sa má liek podať iba ak je to nevyhnutné (dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia).
V období dojčenia sa liek nesmie podávať.
Liek sa nemá podávať deťom a dospievajúcim vo veku menej ako 18 rokov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so zlyhávajúcou pečeňou a/alebo zlyhávajúcimi obličkami (glomerulárna filtrácia <30 ml/min). U pacientov s miernym až stredne ťažkým poškodením funkcie pečene a/alebo obličiek sa odporúča opatrnosť.
V prípade dlhodobej liečby sa majú monitorovať laboratórne hodnoty krvi a funkcie pečene a obličiek.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Veľmi zriedkavo sa počas liečby môže vyskytnúť fotosenzitivita (<1/10 000).
Pacienti, ktorí počas užívania lieku trpia závratmi, ospalosťou, únavou alebo poruchami videnia, nemajú viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje.
Liek obsahuje farbivo Ponceau 4R košenilová červená A (E 124), ktoré môže spôsobiť alergické reakcie.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Viac o produkte

 

Dodatočné parametre

Kategória: Chrbát
Značka: Vitabalans
Veľkosť balenia: 30 ks
Pre: dospelých
Trápi ma: bolesť hlavy, horúčka, menštruačné bolesti, bolesť zubov, migréna

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: