Ibuprofen STADA 40 mg/ml perorálna suspenzia | 100 ml

7,94 € –32 %
lekaren adonai ibuprofen stada 100ml
7,94 € –32 % 5,33 € / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
19.6.2024
Možnosti doručenia

Liek sa používa na krátkodobú liečbu príznakov miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, bolesť zubov, menštruačné bolesti,
horúčky.

Detailné informácie

Odoslanie do 3 hodín
Odoslanie do 3 hodín
Od kompletizácie.
Doprava ZADARMO od 45 €
Doprava ZADARMO
Pri objednávke od 45 €.
Darček pre každého
Darček pre každého
Ku každej objednávke.

Podrobný popis

Ibuprofen STADA 40 mg/ml perorálna suspenzia

Ibuprofen patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID), ktoré zmierňujú bolesť a horúčku.

Liek sa používa na krátkodobú liečbu príznakov:

  • miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, bolesť zubov, menštruačné bolesti, horúčky.

Použitie

Výdaj lieku (prípadne iného produktu) nie je viazaný na predpis. Počas užívania prípravku nie je vhodné konzumovať alkoholické nápoje. Prípravok sa užíva spolu s jedlom (v priebehu jedla). Prípravok je potrebné zapiť (v prípade, ak to lekárnik povolí, je možné prípravok rozpustiť vo vode). Liek je nutné užívať v stanovených časových odstupoch, prípadne je nutný minimálny odstup medzi dvomi dávkami lieku. Nádobu, v ktorej sa prípravok uchováva, treba pred použitím potriasť. Prípravok sa nesmie užívať alebo používať v III. trimestri tehotenstva. Podávanie deťom mladším ako 1 rok je kontraindikované. Podávanie deťom s hmotnosťou nižšou ako 10 kg je kontraindikované.
Overenie dávkovania lieku pre deti
Hmotnosť dieťaťa v kilogramoch:
Dávkovanie a dávkovacie schémy

Každý ml perorálnej suspenzie obsahuje 40 mg ibuprofenu.

U detí a dospievajúcich závisí dávkovanie lieku od telesnej hmotnosti. Spravidla jednotlivá dávka predstavuje 7-10 mg/kg telesnej hmotnosti. Maximálna celková denná dávka je 30 mg/kg telesnej hmotnosti.
Interval medzi jednotlivými dávkami závisí od príznakov a od maximálnej dennej dávky; nemá byť kratší ako 6 hodín. Odporúčaná maximálna denná dávka sa nemá prekročiť.

10-15 kg (deti vo veku 1-3 roky): jednotlivá dávka: 100 mg ibuprofenu (zodpovedá 2,5 ml),
maximálna denná dávka: 300 mg ibuprofenu (zodpovedá 7,5 ml).
16-19 kg (deti vo veku 4-5 rokov): jednotlivá dávka: 100 mg ibuprofenu (zodpovedá 2,5 ml),
maximálna denná dávka: 400 mg ibuprofenu (zodpovedá 10 ml).
20-29 kg (deti vo veku 6-9 rokov): jednotlivá dávka: 200 mg ibuprofenu (zodpovedá 5 ml),
maximálna denná dávka: 600 mg ibuprofenu (zodpovedá 15 ml).
30-39 kg (deti vo veku 10-11 rokov): jednotlivá dávka: 200 mg ibuprofenu (zodpovedá 5 ml),
maximálna denná dávka: 800 mg ibuprofenu (zodpovedá 20 ml).
≥ 40 kg (dospelí a dospievajúci vo veku 12 rokov a starší): jednotlivá dávka: 200-400 mg ibuprofenu (zodpovedá 5-10 ml),
maximálna denná dávka: 1 200 mg ibuprofenu (zodpovedá 30 ml)

Ak je u detí a dospievajúcich potrebné tento liek užívať dlhšie ako 3 dni alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.
Ak je u dospelých potrebné užívať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo dlhšie ako 4 dni v prípade liečby bolesti alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.
Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšej potrebnej doby na kontrolu príznakov (pozri časť 4.4).

Spôsob použitia

Liek je určený len na perorálne a krátkodobé použitie. Pred použitím sa fľaša musí pretrepať. Na presné dávkovanie sa balenie dodáva s ciachovanou perorálnou striekačkou s mierkami po 1,25; 2,5; 3,75 a 5 ml. Perorálnu suspenziu možno prehltnúť priamo z perorálnej striekačky alebo vypiť s vodou alebo šťavou. Ľuďom s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať perorálnu suspenziu počas jedla.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra tehotenstva sa má liek použiť iba v nevyhnutných prípadoch (použiť sa má najnižšia účinná dávka a liečba má byť čo najkratšia).
Pri krátkodobej liečbe v odporúčaných dávkach nie je zvyčajne potrebné prerušiť dojčenie.
Liek môže spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí s telesnou hmotnosťou do 10 kg alebo vo veku do 1 roka
U starších ľudí sa vyžaduje dôkladné sledovanie z dôvodu možných nežiaducich účinkov.
Liek je kontraindikovaný pri ťažkom zlyhávaní pečene a/alebo ťažkom zlyhávaní obličiek.
Osobitne starostlivý lekársky dohľad je potrebný pri užívaní lieku bezprostredne po väčších chirurgických zákrokoch.
Konzumácia alkoholu pri užívaní lieku môže zvyšovať nežiaduce účinky liečiva, obzvlášť tie, ktoré sa týkajú gastrointestinálneho traktu alebo centrálneho nervového systému.
Liek má malý vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Liek obsahuje 1 447,50 mg/5 ml roztoku maltitolu (E965). Pacienti so zriedkavými dedičnými problémami intolerancie fruktózy nesmú užívať tento liek.
Čas použiteľnosti po prvom otvorení fľaše je 1 rok.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Viac o produkte

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: