Hemacut spray | 15 ml

15,49 € / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
27.6.2024
Možnosti doručenia

Inovatívna zdravotnícka pomôcka vo forme spreja, ktorá má protizápalový účinok, čím pozitívne prispieva k prevencii zápalu a hojeniu rán na koži , ako sú drobné trhlinky a praskliny ,rezné, sečné a tržné rany.

Detailné informácie

Odoslanie do 3 hodín
Odoslanie do 3 hodín
Od kompletizácie.
Doprava ZADARMO od 45 €
Doprava ZADARMO
Pri objednávke od 45 €.
Darček pre každého
Darček pre každého
Ku každej objednávke.

Podrobný popis

Hemacut spray

Inovatívna zdravotnícka pomôcka vo forme spreja, ktorá obsahuje patentovaný sieťovaný polymér TRISS so zabudovanými stericky tienenými amínmi a hexametyldisiloxán. Po nanesení na kožu vytvorí priľnavú, priehľadnú, priedušnú a vodovzdornú ochrannú kryciu vrstvu. Táto vrstva vykazuje protizápalový účinok, čím pozitívne prispieva k prevencii zápalu a hojeniu rán na koži.

Bezprostredne po nanesení na pokožku a odparení kvapalnej zložky vytvorí lipkavý film, ktorý detailne kopíruje povrch rany. Okrem podpory hojenia slúži aj ako ochrana pred kontamináciou rany mikroorganizmami a vonkajšími mechanickými nečistotami. Nanesený film zaschne na rane a nezostane lepkavý, vďaka čomu na ňom neuľpievajú nečistoty a rana sa už nemusí prekrývať obväzom ani náplasťou. Film je transparentný po celý čas hojenia, čím sa zaistí jednoduché sledovanie stavu rany. Zloženie zdravotníckej pomôcky HemaCut® SPRAY je chránené českým patentom.

Zdravotnícka pomôcka je určená na hojenie povrchových poranení kože, ako sú

 • drobné trhliny a praskliny,
 • popáleniny I. a IIa stupňa,
 • rezné, sečné a tržné rany,
 • odreniny,
 • pľuzgiere a
 • ďalšie povrchové poranenia rôznej etiológie.

Spôsob použitia

Pred použitím pretrepte.

 1. Rana sa omyje pod tečúcou vodou a nechá uschnúť alebo opatrne osuší.
 2. Na menšie rany sa nastrieka HemaCut® SPRAY zo vzdialenosti 1 – 2 cm tak, aby rozptyl spreja bol menší a mieril na ranu.
 3. Na väčšie rany sa nastrieka HemaCut® SPRAY zo vzdialenosti 4 – 8 cm podľa rozsahu rany tak, aby ste sprej na jeden raz naniesli na čo najväčšiu plochu rany.
 4. Sprej sa aplikuje jedným alebo dvoma stlačeniami rozprašovača. Medzi jednotlivými streknutiami je potrebné počkať asi 10 sekúnd.
 5. Polymér vytvorí vodovzdornú vrstvu, ktorá sa z kože ani z rany mechanicky nezotrie, preto stačí aplikácia 1-x v priebehu 24 hodín alebo 1-x v priebehu 12 hodín, ak to stav rany vyžaduje.
 6. Pred ďalšou aplikáciou stačí ranu opäť opláchnuť pod tečúcou vodou a osušiť.
 7. Pred použitím spreja sa nechtom alebo prstom mechanicky odstránia prípadné zvyšky polyméru z rozprašovača, aby nebránili rozptylu spreja.

Upozornenie

V prípade výskytu vedľajších nežiaducich účinkov (zvýšená bolestivosť, sčervenenie, alergické reakcie a pod.) prerušte liečbu a kontaktujte ošetrujúceho lekára. Len na vonkajšie použitie. Nepoužívajte vnútorne! Nepoužívajte po uplynutí exspiračnej lehoty uvedenej na fľaštičke. Nepoužitú pomôcku alebo pomôcku po dátume exspirácie vráťte do lekárne. Použitie u detí, tehotných a dojčiacich žien sa odporúča po konzultácii s lekárom alebo lekárnikom. Najdlhšie obdobie aplikácie výrobku na ranu je 30 dní. Použitie dlhšie než 30 dní konzultujte s lekárom. Pred použitím pretrepte. Po použití môže dôjsť k zaschnutiu prípravku na dýze rozprašovača. Ak sa to stane, odstráňte zaschnutý prípravok z dýzy mechanicky prstom alebo nechtom. Uchovávajte mimo dosahu detí.

POZOR, prípravok obsahuje horľavú látku! Kvapalná forma prípravku je vysoko horľavá až do úplného zaschnutia. Nepoužívajte v blízkosti otvoreného ohňa a zdrojov vznietenia. Používajte v dobre vetraných miestnostiach. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Viac o produkte

Dodatočné parametre

Kategória: Hojenie
Značka: HemaCut
Veľkosť balenia: 15 ml
Lieková forma: sprej
Spôsob podania: na kožu
Pre: dospelých
Trápi ma: rezné rany, odreniny, popáleniny, drobné trhliny, drobné praskliny, sečné rany, tržné rany, pľuzgiere
Druh produktu: zdravotnícka pomôcka
ŠÚKL kód:
EAN kód: 8594177490808
Originálny názov: Sprej - na hojenie poranení kože HemaCut SPRAY 15 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: