Iberogast roztok | 20 ml

7,74 € / ks
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Rastlinný liek je určený na liečbu žalúdočno-črevných ochorení, ktoré sa prejavujú prevažne ťažkosťami ako sú bolesti žalúdka a brucha, pálenie záhy, pocit plnosti, žalúdočno-črevné kŕče a nevoľnosť.

Detailné informácie

Odoslanie do 3 hodín
Odoslanie do 3 hodín
Od kompletizácie.
Doprava ZADARMO od 45 €
Doprava ZADARMO
Pri objednávke od 45 €.
Darček pre každého
Darček pre každého
Ku každej objednávke.

Podrobný popis

Iberogast roztok

Rastlinný liek je určený na liečbu žalúdočno-črevných ochorení, ktoré sa prejavujú prevažne ťažkosťami ako sú bolesti žalúdka a brucha, pálenie záhy, pocit plnosti, žalúdočno-črevné kŕče a nevoľnosť. Liek reguluje napätie a hybnosť čriev. Uvoľňuje nepríjemné a bolestivé sťahy svaloviny žalúdka a čriev. Je určený aj na zlepšenie funkcie a hybnosti pri ochoreniach ako syndróm dráždivého žalúdka a dráždivého čreva a na podpornú liečbu ťažkostí pri zápale sliznice žalúdka (gastritída).

Účinné látky

Archangelika lekárska - extrakt z koreňa (Angelicae radicis extractum), iberka horká - extrakt z vňate čerstvej rastliny (Iberidis amarae herbae recentis extractum), lastovičník väčší - extrakt z vňate (Chelidonii herbae extractum), mäta pieporná - extrakt z listu (Menthae piperitae folii extractum), medovka lekárska - extrakt z listu (Melissae folii extractum), pestrec mariánsky - extrakt z plodov (Silybi mariani fructus extractum), rasca lúčna - extrakt z plodov (Carvi fructi extractum), rumanček kamilkový - extrakt z kvetu (Matricariae floris extractum), sladkovka hladkoplodá (sladké drievko) - extrakt z koreňa (Liquiritiae radicis extractum).

Dávkovanie

Dospelí a mladiství od 12 rokov: 20 kvapiek 3x denne.

Deti vo veku od 3 do 12 rokov: Aktuálne dostupné údaje ohľadne bezpečnosti a účinnosti nie sú dostatočné pre vytvorenie dávkovania.

V zásade nie sú žiadne obmedzenia pre dobu užívania. Doba užívania sa riadi podľa druhu, závažnosti a priebehu ochorenia. Ak sa však pacient do 7 dní necíti lepšie alebo sa cíti horšie, odporúča sa obrátiť na lekára.

Spôsob použitia

Liek sa užíva krátko pred jedlom alebo s jedlom v malom množstve vody. Pred použitím sa má liek potriasť.

Pokyny pred prvým použitím fľaše s kvapkadlom:
1. Odstrániť biely šraubovací uzáver.
2. Napevno zašraubuvať zelený uzáver s kvapkadlom, tak aby sa kvapkadlo vložilo do hrdla fľaše
3. Kvapkadlo musí tesne priliehať.

Fľašu s kvapkadlom je potrebné držať pri dávkovaní pod uhlom 45 °. Po použití treba pevne uzavrieť uzáverom.

Upozornenie

Ako preventívne opatrenie je vhodnejšie vyhnúť sa užívaniu liek počas tehotenstva.
Rozhodnutie, či ukončiť dojčenie alebo či ukončiť/prerušiť liečbu sa má urobiť po zvážení prínosu dojčenia pre dieťa a prínosu liečby pre ženu.
Liek nesmú užívať deti mladšie ako 3 roky, u detí vo veku 3-6 rokov sa liek neodporúča.
Odporúča sa okamžite prerušiť liečbu a obrátiť sa na svojho lekára, v prípade prejavov alebo príznakov poškodenia pečene (napr. žltačka, tmavý moč alebo zmena zafarbenia stolice (bledá stolica).
Liek je kontraindikovaný pri existujúcom alebo predchádzajúcom ochorení pečene. Pri použití lieku boli hlásené prípady liekového poškodenia pečene. Ak sa objavia prejavy poškodenia pečene (zožltnutie kože alebo očí, tmavý moč, zmena zafarbenia stolice, bolesť v hornej časti brucha), liečba sa má okamžite prerušiť a stav sa má konzultovať s lekárom.
Liek je kontraindikovaný pri precitlivenosti na akúkoľvek rastlinu nachádzajúcu sa v lieku alebo na akúkoľvek rastlinu patriacu do rovnakej čelade.
Liek obsahuje 31 obj. % etanolu (alkoholu), t.j. až do 240 mg na dávku, čo je škodlivé pre tých, ktorí trpia alkoholizmom. Musí sa tiež vziať do úvahy u dojčiacich a tehotných žien, detí a vysoko rizikových skupín, ako sú pacienti s ochorením pečene alebo epilepsiou.
Po prvom otvorení je doba použiteľnosti 2 mesiace.
Liek sa uchováva pri teplote do 25°C. Neuchovávať v chladničke alebo v mrazničke.
Zakalenie a prípadné zrazeniny v roztoku neovplyvňuje účinok lieku.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Viac o produkte

Dodatočné parametre

Kategória: Brucho
Značka: Iberogast
Veľkosť balenia: 20 ml
Lieková forma: roztok
Spôsob podania: do úst, perorálne
Pre: dospelých, deti od 3 rokov
Trápi ma: nevoľnosť, bolesť brucha, syndróm dráždivého čreva, pálenie záhy, pocit plnosti, bolesti žalúdka, žalúdočno-črevné kŕče, syndróm dráždivého žalúdka, zápale sliznice žalúdka, gastritída
Druh produktu: liek
ŠÚKL kód: 31893
EAN kód: 8585028200974
Originálny názov: Iberogast sol por 1x20 ml (fľ.skl.hnedá)
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: