floraliv kapsuly | 20 ks

12,19 € / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
6.10.2023
Možnosti doručenia

Floraliv kapsuly - špeciálna zmes vitamínov skupiny B, zinku a prirodzených živých baktérií.

Detailné informácie

Doprava ZADARMO od 45 €
Doprava ZADARMO
Pri objednávke od 45 €.
Darček pre každého
Darček pre každého
Malé "ďakujeme" ku každej online objednávke.
Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Nakupujte online bez rizika.
Široký sortiment
Široký sortiment
V Lekárni ADONAI nájdete to, čo potrebujete.

Podrobný popis

Floraliv kapsuly

Kmene baktérií sú gastrorezistentné (odolávajú žalúdočným šťavám), vďaka tomu sa do čreva dostane veľké množstvo živých baktérií.

Náš imunitný systém je komplex, v ktorom zohráva rolu viacero zložiek. Nasledujúce informácie poskytujú odpovede na najčastejšie kladené otázky týkajúce sa úlohy vitamínov skupiny B a ich významu pre zdravé črevá.

Vitamíny skupiny B a zinok prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému (vitamíny B6, B12, zinok)
Bolo preukázané, že na náš imunitný systém vplývajú hlavne vitamíny B6, B12 a zinok. Najväčšia časť celého imunitného systému sa nachádza v tráviacom trakte. Okrem trávenia a vstrebávania živín a vody, črevá nepretržite prichádzajú do styku so škodlivými organizmami, napr. s tými, ktoré požijeme s jedlom. Na to, aby bolo črevo schopné odolávať týmto patogénom, obsahuje 80 % buniek imunitného systému nášho tela.

Vitamíny skupiny B prispievajú k zachovaniu zdravých slizníc, napríklad v čreve (vitamíny B2, B3)
Vnútorný povrch čreva je pokrytý výstelkou - sliznicou. Má veľmi veľkú plochu, približne 400 m2, a zohráva dôležitú úlohu v obrane pred škodlivými organizmami. Črevná sliznica vzájomne spolupracuje s rôznymi druhmi baktérií (vrátane laktobacilov a bifidobaktérií), ktoré tvoria tzv. črevnú mikroflóru. Imunitný systém spolu s črevnou sliznicou a mikroflórou tvoria bariéru, ktorá za normálnych okolností bráni vstupu škodlivých organizmov a alergénov do tela, avšak pre živiny je priepustná.

Vitamíny skupiny B prispievajú k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie (vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B12)
Pre efektívne fungovanie imunitného systému je nevyhnutný správne fungujúci energetický metabolizmus. Väčšina buniek zapojených do budovania systému črevnej bariéry sa vyznačuje vysokou metabolickou a obnovovacou schopnosťou. Napríklad bunky črevnej sliznice sa obnovujú každý druhý až piaty deň a bunky imunitného systému sú energeticky veľmi náročným typom buniek.

Rôzne štruktúry vnútri čreva a ich funkcie predstavujú veľmi zložitý, organizovaný, premyslený systém. Črevo je preto často považované za „ekosystém“ so svojimi vlastnými pravidlami. Rovnako ako akýkoľvek iný ekosystém, je veľmi citlivé na vonkajšie vplyvy.

Zinok a vitamín B2 prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom
Oxidačný stres je nerovnováha voľných radikálov a antioxidantov v organizme, ktorá môže viesť k poškodeniu buniek a tkanív. Oxidačný stres sa vyskytuje prirodzene a zohráva rolu v procese starnutia.

Čo je zinok a ako pôsobí?
Zinok je pre organizmus veľmi dôležitý prvok, ktorý sa podieľa na mnohých procesoch bunkového metabolizmu – prispieva napríklad k správnej syntéze bielkovín, správnemu metabolizmu vitamínu A, mastných kyselín a sacharidov a zohráva úlohu v procese delenia buniek.

Gastrorezistentné kmene baktérií a ďalšie zložky prípravku floraliv®
Bacillus coagulans – spóry tvoriaci bakteriálny kmeň, ktorý podporuje pasáž (prechod) žalúdkom a zabezpečuje, že do čreva sa dostane vysoký počet baktérií

Potravinová vláknina – oligosacharidové vlákna a glukány (polysacharidy získané z lyzátu pivovarníckych kvasiniek) sú živiny metabolizované normálnou bakteriálnou črevnou mikroflórou. 

Dodatočné parametre

Kategória: Probiotiká
Kód ŠÚKL:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: