Panadol Extra Rapide šumivé tablety | 12 tbl

4,59 € / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.4.2024
Možnosti doručenia

Liek obsahuje kombináciu dvoch účinných látok. Paracetamol zaisťuje úľavu pri bolestiach a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zmierňuje únavu, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach. Liek je vhodný na úľavu pri bolestiach hlavy, migréne, bolestiach chrbta, zubov, reumatických a svalových bolestiach a bolestiach pri menštruácii. Liek tiež prináša úľavu od nepríjemných príznakov chrípky, prechladnutia i bolestí v hrdle a znižuje horúčku.

Detailné informácie

Odoslanie do 3 hodín
Odoslanie do 3 hodín
Od kompletizácie.
Doprava ZADARMO od 45 €
Doprava ZADARMO
Pri objednávke od 45 €.
Darček pre každého
Darček pre každého
Ku každej objednávke.

Podrobný popis

Panadol Extra Rapide šumivé tablety

Liek obsahuje kombináciu dvoch účinných látok. Paracetamol zaisťuje úľavu pri bolestiach a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zmierňuje únavu, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach. Liek je vhodný na úľavu pri bolestiach hlavy, migréne, bolestiach chrbta, zubov, reumatických a svalových bolestiach a bolestiach pri menštruácii. Liek tiež prináša úľavu od nepríjemných príznakov chrípky, prechladnutia i bolestí v hrdle a znižuje horúčku.

Účinné látky

Kofeín, paracetamol.

Dávkovanie

Deti vo veku 12-15 rokov:
Užíva sa 1 šumivá tableta rozpustená v pohári vody až 3x denne. Maximálna denná dávka je 3 tablety počas 24 hodín (t.j. 1,5 g paracetamolu a 0,195 g kofeínu). Maximálna jednotlivá dávka je 1 šumivá tableta.

Dospelí (vrátane starších osôb):
Užíva sa 1-2 šumivé tablety (v závislosti od telesnej hmotnosti) rozpustené v pohári vody podľa potreby až 4x denne, s časovým odstupom najmenej 4 hodiny medzi jednotlivými dávkami. Maximálna denná dávka je 8 tabliet počas 24 hodín (t.j. 4 g paracetamolu a 0,52 g kofeínu). Maximálna jednotlivá dávka je 2 tablety.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Pri renálnej insuficiencii je nutné dávkovanie upraviť. Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min možno podávať maximálne 500 mg paracetamolu každých 6 hodín, pri hodnote nižšej ako 10 ml/min maximálne každých 8 hodín.

Spôsob použitia

Šumivá tableta sa rozpustí v pohári vody a obsah sa vypije. Je nutné dodržať minimálne odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené v časti Dávkovanie a dávkovacie schémy).

Upozornenie

V prvom trimestri tehotenstva liek nie je vhodné podávať. V ďalšom priebehu tehotenstva musí podávanie lieku zvážiť lekár.
Paracetamol je vylučovaný do materského mlieka, ale v množstvách, ktoré nie sú klinicky významné. Pri krátkodobej liečbe a súčasnom starostlivom sledovaní dojčaťa nie je nutné dojčenie prerušiť.
U detí do 12 rokov je liek kontraindikovaný.
Počas liečby sa nesmú piť alkoholické nápoje.
Konzumácia nadmerného množstva kávy alebo čaju spolu s užívaním lieku môže spôsobiť pocit napätia a podráždenosti.
Počas liečby sa nemajú súbežne užívať iné lieky obsahujúce paracetamol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Viac o produkte

Dodatočné parametre

Kategória: Hlava a zuby
Značka: Panadol
Veľkosť balenia: 12 ks
Lieková forma: šumivé tablety
Spôsob podania: rozpustiť a vypiť
Pre: dospelých, deti od 12 rokov
Trápi ma: bolesť hlavy, bolesť hrdla, horúčka, chrípka a nachladnutie, menštruačné bolesti, bolesť svalov, bolesť zubov, bolesť chrbtice, reumatické bolesti, migréna
Druh produktu: liek
ŠÚKL kód: 14716
EAN kód: 8590335001022
Originálny názov: PANADOL EXTRA RAPIDE tbl eff 12x500 mg/65 mg (strip papier/PE/Al/PE)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: