Ibalgin Plus | 24 tbl




Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Ibalgin Plus
Liek obsahuje dve liečivá: ibuprofén a kofeín.
- Ibuprofén patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). NSAID poskytujú úľavu zmenou odpovede tela na bolesť.
- Kofeín patrí do skupiny liekov označovaných ako stimulanciá (povzbudzujúce látky).
Liek sa používa u dospelých na krátkodobú, symptomatickú liečbu akútnej stredne silnej bolesti, ako je bolesť zubov alebo bolesť hlavy.
Účinné látky
Ibuprofén, kofeín.
Dávkovanie
Pri akútnej stredne silnej bolesti sa odporúča jednorazové podanie 400 mg ibuprofénu a 100 mg kofeínu (1 tableta). Ďalšiu dávku možno podať najskôr po 6 - 8 hodinách. Dávka 1200 mg ibuprofénu a 300 mg kofeínu (3 tablety) nemá byť prekročená počas 24 hodín. Má byť použitá najnižšia účinná dávka počas najkratšej doby potrebnej na kontrolu príznakov ochorenia.
Dĺžka liečby by nemala presiahnuť 3 dni.
Spôsob použitia
Tablety sa prehĺtajú celé a zapíjajú sa pohárom vody. V prípade pacientov s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať tablety spolu s jedlom.
Upozornenie
Liek je kontraindikovaný počas tretieho trimestra gravidity. Pokiaľ to nie je nevyhnutné nemá sa podávať počas prvého a druhého trimestra gravidity.
Počas dojčenia sa liek môže užívať iba v nevyhnutných prípadoch.
Bezpečnosť a účinnosť u detí a dospievajúcich do 18 rokov nebola doteraz stanovená.
U pacientov s poruchov funkcie pečene a obličiek je potrebná opatrnosť.
Vzhľadom na zvýšené riziko výskytu nežiaducich účinkov u starších pacientov sa odporúča zvýšená opatrnosť.
Ibuprofén môže maskovať príznaky infekcie a horúčky.
Pri užívaní tohto lieku by sa malo zabrániť nadmernému príjmu kofeínu.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou dehydratáciou, s anamnézou hypersenzitívnych reakcií, s anamnézou gastrointestinálneho krvácania a u pacientov so závažným zlyhávaním srdca (trieda IV podľa NYHA), pečene alebo obličiek.
Pri súbežnej konzumácii alkoholu sa môžu pri užívaní NSAID vyskytnúť zvýšené nežiaduce účinky súvisiace s liečivom.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Dodatočné parametre
Kategória: | Hlava a zuby |
---|---|
Značka: | Ibalgin |
Veľkosť balenia: | 24 ks |
Lieková forma: | tablety |
Spôsob podania: | prehĺtnuť, do úst |
Pre: | dospelých |
Trápi ma: | bolesť hlavy, bolesť zubov |
Druh produktu: | liek |
ŠÚKL kód: | 5117D |
EAN kód: | 3664798029642 |
Originálny názov: | Ibalgin Plus tbl flm 24x400 mg/100 mg (blis.PVC/PVDC/Al) |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.